KUBUS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LITERATURA

5 posters

Go down

LITERATURA Empty LITERATURA

Post  simona Tue Dec 06, 2011 2:53 pm

OSNOVNA LITERATURA:


PREDLOŽENA LITERATURA za glumačke tehnike

Konstantin Sergejevič Stanislavski: Moj život u umjetnosti
Rad glumca na sebi I
Rad glumca na sebi II
Etika
Richard Boleslawski: Gluma, šest prvih lekcija

Mihail Čehov: Glumcu o tehnici glume

Lee Strasberg: San o strasti

Stella Adler: The Technique of Acting
The Art of Acting

Jerzy Grotowski: Ka siromašnom pozorištu

Tomas Richardson: Rad s Grotowskim na fizičkim radnjama

Uta Hagen: Respect for Acting
A Challenge for the Actor

Cicely Berry: Glumac i glas


PREDLOŽENA LITERATURA za rad na sebi:

Nada Žanko: Osnove transakcijske analize

Erick Berne: Koju igru igraš

Dr. Thomas A. Harris: Ja sam OK ti si OK

Daniel Goleman: Emocionalna inteligencija
Socijalna inteligencija

M. Scott Peck: Put kojim se ređe ide
Put kojim rijetko putujemo

David Jessel and Anne Moir: Muški spol, ženski spol

Joanna Merlin: Auditioning (kopiram primjerak pa donesem u Kubus, toplo preporučam svima!)

Caroline Myss: Sveti ugovori
(ovu knjigu preporučan jer se bavi arhetipovima koji svatko od nas nosi u sebi, no knjiga se bavi zapravo duhovnim radom, a kako imamo različite poglede na život, duhovnost pa i vjeru, ne bih voljela da se shvati da vam njome namećem svoje poglede na kozmos i kaos, samo je preporučam svima koji vole čeprkati po sebi u svrhu osobnog istraživanja)


simona

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty Preporučena literatura!

Post  Marta C Wed Dec 07, 2011 1:00 pm

Dragi svi, trenutno čitam fantastičnu knjigu: The Intent to Live, autora Larrya Mossa. Možete ju naručiti preko Algoritma u Avenue Mallu.
"A renowned acting coach tells how to make characters live on stage, screen, and television", "Brilliant" - Jim Carrey, "Thrilling, challenging, inspiring." - Tobey Maguire, "Buy this book." - Helen Hunt, "A great teacher... with an immensely generous spirit." Sally Field, "Exciting, inspiring, and truly transformational." Leonardo DiCaprio

Marta C

Posts : 1
Join date : 2011-12-07

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  Nensi Tue Dec 13, 2011 12:54 pm

Evo ljudi ove su vam odlične knjige: Very Happy

Eckhart Tolle: Nova Zemlja
Louis Jouvet: Rastjelovljeni glumac
Denis Diderot: Paradoks o glumcu
Nensi
Nensi

Posts : 1
Join date : 2011-12-09
Age : 32
Location : zagreb

Back to top Go down

LITERATURA Empty pdf knjiga

Post  tihoj Tue Dec 20, 2011 1:47 pm

Marta C wrote:Dragi svi, trenutno čitam fantastičnu knjigu: The Intent to Live, autora Larrya Mossa. Možete ju naručiti preko Algoritma u Avenue Mallu.
"A renowned acting coach tells how to make characters live on stage, screen, and television", "Brilliant" - Jim Carrey, "Thrilling, challenging, inspiring." - Tobey Maguire, "Buy this book." - Helen Hunt, "A great teacher... with an immensely generous spirit." Sally Field, "Exciting, inspiring, and truly transformational." Leonardo DiCaprio



ej Marta našao sam neki link za PDF. jel to ta knjiga?

http://www.pwaltersdesign.com/cms/Docs/The_Intent_to_Live_by_Larry_Moss.pdf

tihoj

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty holistic acting?

Post  tihoj Tue Dec 20, 2011 2:37 pm

zvuči zanimljivo. stavljam u wish-list. ako je netko zainteresiran možemo se dogovorit pa podijeliti trošak Smile

http://www.starlightacting.org/index.html

P.S. @Simona a da nekako organiziramo knjižnicu kod tebe? zajedničim snagama(parama) kupujemo knjige i stoje kod tebe. a posuđuju se tipa kolko para tolko muzike...prvo oni koji su dali pare a poslije je dostupna svima???

tihoj

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  simona Sun Dec 25, 2011 11:24 am

Definitvno bi bilo dobro da organiziramo knjižnicu u Kubusu.
Možemo osmisliti neke pametne modele djeljenja troškova oko kupovine knjiga (osim ako ih baš ne želite imati u svojoj kućnoj biblioteci).
Uglavnom, ajmo razviti ovu ideju da vidimo kako to učiniti, a ja za vrijeme ovih praznika krećem u izradu Kubus police za knjige Smile)))

simona

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  Bojan Bilić Tue Jan 03, 2012 5:59 pm

Yo raja. Sretna vam nova, i hajde da odmah na početku godine krenemo u akciju Smile

Našao sam presexy aplikaciju koja prebacuje slike u pdf, pa ako postoji interes (jbt ali ovo zvuči marketinški) možemo poskenirat par knjiga koje imamo i okačit PDF-ove. Onda će svi moći sebi isprintat' šta žele, što mi se čini praktično. Jeste za?

Primjer imate na:
http://projectzagreb.com/Chekhov_OTTOA.pdf
(ovaj ima watermark, ali lako se to makne)

Kako tu možete pomoći? Tako što ćete uslikati sve stranice neke knjige iz gornje kolekcije ako ju imate, ili ako mislite da bi bilo dobro imati u kolekciji. Ja imam neke (popis je na dnu posta), pa ako ima dobrovoljaca da mi pomognu sa bilo kojom od njih, super Smile Ako podijelimo posao brže će ići. Mogu i sve sâm, ali onda ne znam kada će sve to biti gotovo.
Dakle, treba mi netko tko će raditi slike stranica. Fotićem, mobitelom, kamerom,... nebitno. Bitno je samo da je oštra slika - da slova nisu mutna. (Baba mi je uvijek govorila da to šteti vidu. A voljela je čitati puno. I sada je, eto mrtva - možda baš zbog mutnih slova, nikad ne znaš.) Jer u programu se lijepo oblikuje stranica, izreže i baci u Black/White.

Ako je tko za, javite mi se da podijelimo taj poslić Smile

Pusica



Michael Chekhov - On the Technique of Acting (ovo sam ja započeo već)
Michael Chekhov - Lessons for the Professional Actor
Constantin Stanislavski - An Actor Prepares
Constantin Stanislavski - Building A Character
Constantin Stanislavski - Creating A Role
Cicely Berry - Voice and the Actor
Kristin Linklater - Freeing the natural Voice
Nathaniel Branden - The Six Pillars of Self-Esteem
Eric Berne - Games People Play (ispodcrtavao sam ovu... Embarassed )

Izmjenjivat ću post kako budem punio biblioteku.
Bojan Bilić
Bojan Bilić

Posts : 2
Join date : 2011-12-07
Age : 35

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  tihoj Tue Jan 03, 2012 8:49 pm

Bok Bojan
super ti je kolekcija, ali mi se čini to fotkanje malo mukotrpan posao. Čak ako imaš skener, što će ti kraće trajati,svejedno je to dosadan posao. naime nekoć sam tako zarađivao...
Možda je fotokopiranje najjednostavnije rješenje,jer danas je to prilično povoljno, kod savskog mosta je fotokopiraona , ako se ne varam, 11 lp po listu, dakle 4 strane knjige za 11 lp, cca 10 kn po knjizi.
Ja se nudim da fotokopiram C.S. Building the character, pa kad je pročitam proslijedim je u knjižnicu kubusa. (A čak mislim da su današnje fotokopirke ujedno i skeneri pa možeš dobiti slike na sticku. no nisam siguran,raspitat ću se...)

eto, toliko od mene Very Happy
T.

tihoj

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  Bojan Bilić Tue Jan 03, 2012 9:08 pm

Jest srećo, dosadan/monoton posao, ali sve za širenje znanja santa 5 dana po pola sata i to je to. Anyway, ako nađeš da se može gdje scan dobiti na sticku, još bolje -savršeno!
Inače, ne znam je li i koliko bitno, ali svejedno ću napomenuti - to od CS-a je povezana "trilogija"(A-B-C). U Zagrebu si? Javi mi se na 099 345 3450 pa ćemo se dogovoriti za knjigu.
Bojan Bilić
Bojan Bilić

Posts : 2
Join date : 2011-12-07
Age : 35

Back to top Go down

LITERATURA Empty Preporuka: Muški spol, ženski spol

Post  simona Sat Jan 14, 2012 2:13 pm

Dragi ljudi,

evo preporuke za još jednu knjigu:

David Jessel
Anne Moir
MUŠKI SPOL, ŽENSKI SPOL

Ovo je hrvatsko izdanje knjige "Brainsex" po kojoj je BBC snimio poznatu znanstveno-popularnu TV-seriju "Muški spol - ženski spol". U njoj se pred nama otvara posve nova slika spolova. Bez obzira kakvu sliku o sebi stvarali sami spolovi, priroda je svoju već napravila. Nama preostaje samo da je takvu - priznamo. Na korist oba spola.

Ima je za kupiti u Planetopiji, preko neta je cijena 114,00 kn, u knjižari je cijena 120,00 kn, a staro izdanje će uskoro biti kao kopija u Kubusu.

simona

Posts : 3
Join date : 2011-12-06

Back to top Go down

LITERATURA Empty Re: LITERATURA

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum